Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hurtowy zakup nylonu

Hurtowy zakup nylonu 01/02/2013 21:10 #4535

Z tego co czytałem na drugim forum to u-d pierwszą partię rozdzieli wśród chętnych całkowicie po kosztach nabycia, dopiero potem dystrybucja ruszy z marżą zapewne. A na razie chodzi by jak najwięcej z nas wypróbowało, więc o jakiej konkurencji piszesz?

Potem będzie wolny rynek, zawsze będzie można kupować bezpośrednio i sprowadzać samemu :)
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 12:29 #4546

adamta2001, niekiedy warto coś przeczytać zanim się coś napisze - forum reprapowo nie gryzie ;)
  • u-design
  • u-design Avatar
  • Podziękowania: 2
Zawsze mówię to co myślę, choć nie każdy to lubi ... [Liroy]
3NOVATICA

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 18:14 #4554

czytam, czytam , zaglądam również na allegro....................analizuję i widzę co się dzieje
przecież napisałem " brak konkurencji = wyższa cena" a Ty stajesz się nylonowym monopolistą chyba nie zaprzeczysz ,
i niezależnie od tego co nawypisujesz na reprapowie , to prowadząc działalność handlową jesteś nastawiony na zysk bo inaczej padniesz........ :cry:
a monopolista "Monopolista chciałby sprzedać jak najwięcej jednostek swojego produktu za jak największą cenę"
(cytat http://pl.wikipedia.org/wiki/Monopol )
ale nie pochlebiaj sobie , nie jesteś jedyny nawet na tym forum ;)
Ja nie widzę w tym nic złego , mamy przecież wolny rynek , każdy może spróbować......................................................................................dlatego chciałem zaproponować wspólne kupno na ebay np grzałek do głowicy RepRap
http://www.ebay.ie/itm/10pcs-Powerfull- ... 27cc169b0a
cena 9 zł/szt , zamiast kupować na allegro , cena 40 zł/szt
http://allegro.pl/grzalka-do-glowicy-re ... 92660.html
czy są chętni żeby się tym zająć ?????????? :D
KONTO ZAWIESZONE

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 20:34 #4565

Jakoś z matematyką nie mam problemów i stwierdzam, że 29$ + 12$ = 41$ - jedna grzałka 4.10$ czyli równoznaczne z ceną 13 zł ;) Nie wiem ku czemu ma służyć takie porównywanie cen :roll:
W sumie oferta bardzo dobra bo sam kupowałem drożej
A co do allegro i sprzedaży (choć i tak ceny mam niższe od wielu sprzedawców prywatnych albo takie same) - może ktoś nie zauważył, ale ja PŁACĘ PODATKI i wystawiam FAKTURY ;)
  • u-design
  • u-design Avatar
3NOVATICA

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 20:46 #4566

Zawsze paragon w paczce jest. A policz sobie VAT 23% i 19% dochodowego.... Nie mówiąc o ZUSach podatkach do urzędu miasta kosztach księgowości itd...

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 20:48 #4567

@adamta2001: patrzysz strasznie jednowymiarowo. Chcesz kupic grzalki to kupuj, ale dolicz 23% vatu i cło jeszcze. A prowadzac dzialanosc rowzniez Zusy srusy i podatki i inne koszty, koszt wystawienia na allegro.
Nie wiem skad ten jad... wiem ze zaraz ktos wyskoczy "ale pracujesz dla Krzyska", ale kurde Facet poswiecil swoj czas zeby sprowadzic nowinke do polski, zrobil cos czego innym sie robic nie chcialo. Zalatwia, szuka ofert, poswieca swój czas a wy jeszcze psioczycie i nazywacie monopolista.
Teraz zamowil nylon i oddaje na testy po kosztach, ale tez zle... Nie on jest monopolista tylko reszta jest handlarzami bez ikry i pomysłu.
Sproboj zrobic 1/10 tego co Krzysiek i zobaczymy czy bedziesz tak beztrosko osadzał innych.
I już nawet nie chce mi sie tlumaczyć ze nie pracuje dla Krzyska a wspolpracuje bo tak... byl jedna z garstki osob ktora rozmawiajac ze mna nie sprawiala wrazenia ze chce mnie wyruchac bez mydla.

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 20:57 #4569

Wulfnor, nie kituj, przecież wiemy że Krzysiek ma na drugie imię Ezra :lol:

A poza tym - chłopaki wyluzujcie, adamta2001 chcesz to rób grupowe, ba - nawet sprzedawaj trochę drożej, nie widzę nic złego w tym że za fatygę trochę dodasz, nawet za 100% drożej znajdziesz chętnych bo to taniej niż u-d zwłaszcza dla osób które nie potrzebują faktur. Tak samo kto chce kupi nylon od u-d, kto nie chce - sam sprowadzi. Po co te dygresje...
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 21:17 #4570

Panowie , ja tylko stwierdziłem pewien fakt wynikający z jednego z fundamentalnych praw ekonomii , a Wy robicie zadymę .................
Chyba wiecie że przytoczony przykład grzałek dokładnie pasuje do tej teorii.........
Nawiasem mówiąc nie wiem czy zauważyliście ale proponowane grzałki sprzedaje ten sam gość którego parę tygodni temu zje....scie jak psa tylko za to że coś zrobił więcej od Was
<!-- l --><a class="postlink-local" href="reprapforum.pl/drukarka-zortrax-t421-80.html">drukarka-zortrax-t421-80.html<!-- l -->
Radzę wziąć na wstrzymanie ........bo mydło nie pomoże ;)
KONTO ZAWIESZONE

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 21:35 #4573

Co z tego że sprzedaje ten sam gość? A co to ma do rzeczy :roll: Pojechaliśmy po zortaxie, bo to klon, kopia itp itd - a co to ma do sprzedaży innych fantów? Czegoś tu nie rozumiem. A co do mydła, to raczej chłopaki go nie potrzebują, bo Wulfnor pracuje dla TrinityLabs a acc ma swój biznes ;)
To jest wolny rynek - sam mimo że sprzedaję stepstiki wrzucam takie info "stepstiki po 22 zł - możecie zaoszczędzić"
http://www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=19&t=852
Widzisz, nie zawsze chodzi o zysk, a puki człowiek ma fan i cholerną satysfakcję z tego co robi - wtedy nie zawsze pieniądze są najważniejsze ;)
  • u-design
  • u-design Avatar
3NOVATICA

Hurtowy zakup nylonu 01/03/2013 22:06 #4575

Adamta zje....smy jak psa gościa który mówi że wymyślił fajną drukarkę. A okazał się kimś kto był odpowiedzialny za klona. Ja przymierzam się do wejścia na rynek druku 3d ale nie w Polsce tylko za granicą i uwierz jeśli ktoś skojarzy polaka to nie chciał bym aby pierwsze jego skojarzenie to było cham i złodziej. A za szerzenie stereotypów o polaku cwaniaczku należała się zje**.

Biznes może każdy zrobić tylko nie każdy ma tyle samozaparcia wolnych środków i chęci. Tutaj nikt nikomu nie kradnie cukierka. U-design chciał mieć dystrybucję to ją załatwił. I bardzo dobrze bo nie będę musiał nic ściągać niewiadomo skąd tylko będzie dostępne w kraju na telefon z szybką przesyłką.

Cwaniactwem jest zaniżanie cen, nieuczciwa konkurencja, biznes jest biznes chwałą i satysfakcją dzieci nie nakarmisz a jeśli chcesz coś rozwijać to albo na tym zarobisz albo będziesz to robił po godzinach i zajmie Ci to nie miesiąc a rok. Tyle odemnie. Nie wiem o co ta afera. Że grupowe zamówienie się nie udało? Bywa jak zamawiałem płytki do megatronicsów to nikogo chętnego a porządna płytka za grosze. Taniej od sanguino a możliwości ogromne.

Hurtowy zakup nylonu 01/20/2013 18:54 #4829

adamta2001, dziwne, że teraz nie jedziesz po micromakerze, że sprzedaje takie grzałki po 42 zikka z epcosem ;) przecież to też więcej niż Twoje wyliczone 9 zł z ebay :lol:
http://allegro.pl/reprap-grzalka-glowic ... 81180.html
no ale rozumiem - lojalność wobec szefa, więc nie wypada ;)
  • u-design
  • u-design Avatar
3NOVATICA

Hurtowy zakup nylonu 01/20/2013 19:03 #4830

Może jednak wróć do produkcji klamek , bo nie wiesz co piszesz :P
Chyba się trochę zagalopowałeś , to nie to forum , pudelek jest pod innym adresem
KONTO ZAWIESZONE

Hurtowy zakup nylonu 01/20/2013 19:09 #4831

hmm... klamek nigdy nie produkowałem :lol:
  • u-design
  • u-design Avatar
3NOVATICA

Hurtowy zakup nylonu 01/21/2013 09:54 #4840

Proszę obie strony o trzymanie odpowiedniego poziomu dyskusji i przeniesienie prywatnych problemów do innego działu.

@UD Nie wiem skąd masz takie informacje ale są nieprawdziwe.

Hurtowy zakup nylonu 01/21/2013 10:05 #4841

"szef" miałem na myśli admina tego forum ;)
  • u-design
  • u-design Avatar
3NOVATICA

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013